5SGSED8K3F40C4N
Mfr.Part #
5SGSED8K3F40C4N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Total RAM Bits :
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Mounting Type :
Surface Mount
Base Part Number :
5SGSED8
Organization :
26240 CLBS
Qualification Status :
Not Qualified
Packaging :
Tray
Number of LABs/CLBs :
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Series :
Stratix® V GS
Width :
40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Terminal Form :
Ball
Supply Voltage :
0.85V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Terminal Pitch :
1mm
Height Seated (Max) :
3.5mm
Length :
40mm