5SGSED6N2F45C2N
Mfr.Part #
5SGSED6N2F45C2N
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Length :
45mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
245
Terminal Form :
Ball
Series :
Stratix® V GS
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tray
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Total RAM Bits :
Number of I/O :
840
Base Part Number :
5SGSED6
Height Seated (Max) :
4.1mm
Number of Outputs :
840
ECCN Code :
3A001.A.7.A
Number of Inputs :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Terminal Pitch :
1mm
Supply Voltage :
0.85V
Not Qualified
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Terminal Position :
BOTTOM
Width :
45mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V