5SGSED6N1F45C2LN
Mfr.Part #
5SGSED6N1F45C2LN
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Inputs :
840
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Logic Elements/Cells :
Terminal Position :
BOTTOM
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
HTS Code :
Supply Voltage :
0.85V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Number of Outputs :
840
Terminal Form :
Ball
Length :
45mm
Terminal Pitch :
1mm
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Number of I/O :
Width :
45mm
Organization :
22000 CLBS
Packaging :
Tray
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Height Seated (Max) :
3.9mm