5SGSED6K2F40I3N
Mfr.Part #
5SGSED6K2F40I3N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of Outputs :
696
Supply Voltage :
0.85V
Total RAM Bits :
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of I/O :
696
Length :
40mm
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Width :
40mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Not Qualified
Factory Lead Time :
12 Weeks
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Terminal Pitch :
1mm
Packaging :
Tray
Number of Logic Elements/Cells :
Series :
Stratix® V GS
Terminal Form :
Ball
Height Seated (Max) :
3.5mm
Terminal Position :
BOTTOM
Organization :
22000 CLBS
Base Part Number :
5SGSED6
Number of Inputs :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ