5SB-NWL28H
Mfr.Part #
5SB-NWL28H
Description
LED LAMP T2 ANSI NO. 5 28V SLIDE
Millicandela Rating :
1800mcd
Forward Current-Max :
0.017A
Viewing Angle :
50 deg
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
28V
Color :
White, Warm
Luminous Intensity :
1800.0 mcd
Datasheets
5SB-NWL28H
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING