5SB-NWG28H
Mfr.Part #
5SB-NWG28H
Description
LED T-2 ANSI NO.5 28VDC SLIDE GR
Color :
Green
Viewing Angle :
45 Deg
Multiple T2 Telephone Slide Base Lamps
Wavelength :
520nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
28V
Millicandela Rating :
2400mcd
Forward Current-Max :
0.017A
Luminous Intensity :
2400.0 mcd
Datasheets
5SB-NWG28H
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING