5SB-NKR12H
Mfr.Part #
5SB-NKR12H
Description
LED LAMP T2 ANSI NO. 5 12V SLIDE
Forward Current-Max :
0.025A
Peak Wavelength :
634 nm
Color :
Red
Viewing Angle :
15 deg
Size :
5.1mm
Luminous Intensity :
3600.0 mcd
Datasheets
5SB-NKR12H
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING