5SB-NKO48H
Mfr.Part #
5SB-NKO48H
Description
LED LAMP T2 ANSI NO. 5 48V SLIDE
ROHS3 Compliant
Peak Wavelength :
605 nm
Luminous Intensity :
8000.0 mcd
Size :
5.1mm
Color :
Orange
Forward Current-Max :
0.016A
Viewing Angle :
15 deg
Datasheets
5SB-NKO48H
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING