5SB-NKO28H
Mfr.Part #
5SB-NKO28H
Description
LED LAMP T2 ANSI NO. 5 28V SLIDE
Size :
5.1mm
Peak Wavelength :
605 nm
Luminous Intensity :
8000.0 mcd
Forward Current-Max :
0.018A
Viewing Angle :
15 deg
Color :
Orange
Datasheets
5SB-NKO28H
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING