5SB-NKA28H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5SB-NKA28H
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
LED LAMP T2 ANSI NO. 5 28V SLIDE
Manufacturer :
Product Category :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Configuration :
Single
Viewing Angle :
15 deg
Shape :
Round
Color :
Amber
Forward Current-Max :
0.018A
Luminous Intensity :
3600.0 mcd
Optoelectronic Device Type :
SINGLE COLOR LED
Number of Terminations :
1
Size :
5.1mm
Lens Type :
WATER CLEAR
Packing Method :
Bulk
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Feature :
Panel Mount
Surface Mount :
No
Peak Wavelength :
592 nm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Functions :
1
Datasheets
5SB-NKA28H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING