5OQ681KABAA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5OQ681KABAA
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Radial, Disc
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 500V Y5P RADIAL
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Height Seated (Max) :
0.157 4.00mm
Package / Case :
Radial, Disc
Mount :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
5.0038mm
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-30°C
Lead/Base Style :
Straight
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
500V
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Temperature Coefficient :
Y5P B
Capacitance :
680pF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Style :
Straight
Datasheets
5OQ681KABAA
KYOCERA AVX 5OQ681KABAA
680pF 500V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.197Dia 5.00mm -30°C~85°C Through Hole Radial, Disc
5OQ681KABAA Overview
A 0.197Dia 5.00mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is Y5P B.There is no lead pitch on capacitors, and it is simply the distance (spacing) between adjacent threads.
5OQ681KABAA Features
a size/dimension of 0.197Dia 5.00mm