5CGTFD7C5U19A7N
Mfr.Part #
5CGTFD7C5U19A7N
Package / Case
484-FBGA
Description
IC FPGA 240 I/O 484UBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Packaging :
Tray
Number of I/O :
240
Number of Terminations :
484
Number of Inputs :
240
Number of Logic Elements/Cells :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Height Seated (Max) :
1.9mm
8 Weeks
Base Part Number :
5CGTFD7
Length :
19mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C TJ
Package / Case :
484-FBGA
JESD-30 Code :
S-PBGA-B484
Width :
19mm
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Supply Voltage :
1.1V
Total RAM Bits :
Series :
Cyclone® V GT
Terminal Pitch :
0.8mm