5CEFA7F27I7N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5CEFA7F27I7N
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
672-BGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 336 I/O 672FBGA
Stock
16
In Stock :
16
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Terminal Pitch :
1mm
Terminal Position :
BOTTOM
Supply Voltage :
1.1V
Total RAM Bits :
Package / Case :
672-BGA
Height Seated (Max) :
2mm
Number of Outputs :
336
Packaging :
Tray
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Number of LABs/CLBs :
56480
Series :
Cyclone® V E
Number of Logic Elements/Cells :
149500
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Surface Mount :
yes
Published :
Length :
27mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B672
Number of Terminations :
672
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
RoHS Status :
RoHS Compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Qualification Status :
Not Qualified
Width :
27mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Base Part Number :
5CEFA7
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Inputs :
336
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V