5AGXMA3D4F31I3N
Mfr.Part #
5AGXMA3D4F31I3N
Package / Case
896-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 416 I/O 896FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Terminal Form :
Ball
JESD-30 Code :
S-PBGA-B896
Number of Terminations :
896
JESD-609 Code :
e1
Length :
31mm
Supply Voltage :
1.15V
Height Seated (Max) :
2.7mm
Package / Case :
896-BBGA, FCBGA
Voltage - Supply :
1.12V~1.18V
Width :
31mm
Clock Frequency :
670MHz
Total RAM Bits :
Number of I/O :
416
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Terminal Pitch :
1mm