5AGXMA3D4F27I3N
Mfr.Part #
5AGXMA3D4F27I3N
Package / Case
672-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 336 I/O 672FBGA
Stock
114
In Stock :
114
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Base Part Number :
5AGXMA3
Number of Logic Elements/Cells :
156000
Clock Frequency :
670MHz
Height Seated (Max) :
2.7mm
Number of I/O :
336
Supply Voltage :
1.15V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B672
Voltage - Supply :
1.12V~1.18V
Number of LABs/CLBs :
7362
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Width :
27mm
Total RAM Bits :
HTS Code :
Length :
27mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Terminations :
672
Terminal Pitch :
1mm