5AGXBB7D6F40C6N
Mfr.Part #
5AGXBB7D6F40C6N
Package / Case
1517-BBGA
Description
IC FPGA 704 I/O 1517FBGA
Package / Case :
1517-BBGA
Terminal Pitch :
1mm
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Surface Mount :
yes
Number of LABs/CLBs :
Terminal Form :
Ball
Number of Logic Elements/Cells :
Terminal Position :
BOTTOM
Base Part Number :
5AGXBB7
Width :
40mm
Series :
Arria V GX
Supply Voltage :
1.1V
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Height Seated (Max) :
2.7mm
Length :
40mm
Number of Outputs :
704
Number of Inputs :
704
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Packaging :
Tray
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
JESD-609 Code :
e1
Clock Frequency :
500MHz