5AGXBB3D4F31C5N
Mfr.Part #
5AGXBB3D4F31C5N
Package / Case
896-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 384 I/O 896FBGA
Width :
31mm
Number of I/O :
384
Terminal Pitch :
1mm
Number of Inputs :
384
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Terminal Position :
BOTTOM
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
896-BBGA, FCBGA
Base Part Number :
5AGXBB3
Supply Voltage :
1.1V
Number of Outputs :
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Number of Terminations :
896
Qualification Status :
Not Qualified
Number of LABs/CLBs :
Height Seated (Max) :
2.7mm
HTS Code :
Length :
31mm
Total RAM Bits :
Clock Frequency :
622MHz