591SA314M500DG
Mfr.Part #
591SA314M500DG
Manufacturer
Skyworks Solutions, Inc.
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
XTAL OSC XO 314.5000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Skyworks Solutions, Inc.
Product Category :
Oscillators
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Resonator :
Crystal
Series :
Si591
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
XO (Standard)
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Voltage - Supply :
2.5V
Factory Lead Time :
6 Weeks
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
314.5MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Supply (Max) :
100mA
Output :
LVDS
Packaging :
Strip
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
591SA314M500DG
Skyworks Solutions, Inc. 591SA314M500DG
591SA314M500DG datasheet pdf and Oscillators product details from Silicon Labs stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD