590CA10M0000DGR
Mfr.Part #
590CA10M0000DGR
Description
XTAL OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
Oscillators
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Current - Supply (Max) :
90mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage :
3.3V
Surface Mount :
yes
Frequency Stability :
±50ppm
Current - Supply (Disable) (Max) :
75mA
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Frequency :
10MHz
Frequency :
10MHz
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.8mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Symmetry-Max :
55/45%
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm