57-5D-500-4
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
57-5D-500-4
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 2.5W
Stock
187
In Stock :
187
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Product Category :
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D.
Package :
Bag
Current - Output (Max) :
500mA
Input Type :
Fixed Blade
Voltage - Output :
5V
Applications :
ITE (Commercial)
Efficiency :
Size / Dimension :
Region Utilized :
North America
Polarization :
Positive Center
No Load Power Consumption :
Input Connector :
NEMA 1-15P
Operating Temperature :
Series :
Product Status :
Active
Approval Agency :
cURus
Cord Length :
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Power (Watts) :
2.5 W