57-12D-1500-2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
57-12D-1500-2
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W
Stock
83
In Stock :
83
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Product Category :
Power (Watts) :
18 W
Polarization :
Positive Center
No Load Power Consumption :
Input Connector :
NEMA 1-15P
Product Status :
Active
Current - Output (Max) :
1.5A
Size / Dimension :
Approval Agency :
cURus
Region Utilized :
North America
Cord Length :
Efficiency :
Voltage - Output :
12V
Applications :
ITE (Commercial)
Output Connector :
Barrel Jack, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D.
Package :
Bag
Series :
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC