55TDVST2-1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
55TDVST2-1
Manufacturer
Delta Electronics
Description
LINE FILTER 480VAC 55A CHASS MNT
Manufacturer :
Delta Electronics
Product Category :
Power Line Filter Modules
Packaging :
Box
Published :
Mounting Type :
Chassis Mount
Frequency :
60Hz
Height :
90mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Width :
100mm
Operating Temperature :
-25°C~100°C
Configuration :
Two Stage
Mount :
Chassis Mount
Frequency - Operating :
50/60Hz
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Termination :
Threaded
Approval Agency :
cURus, ENEC, SEMKO
Additional Feature :
INDUCTANCE 1.3 MILLI HENRY
Current Rating :
55A
Reach Compliance Code :
Unknown
Termination Style :
Terminal Block
Length :
220mm