511ABA74M2500AAG
Mfr.Part #
511ABA74M2500AAG
Description
XTAL OSC XO 74.2500MHZ LVPECL
Stock
45
In Stock :
45
Frequency :
74.25MHz
Frequency Stability :
±25ppm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Max Duty Cycle :
52 %
Voltage - Supply :
3.3V
Packaging :
Strip
Max Supply Current :
43mA
JESD-609 Code :
e4
Published :
2004
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Load Capacitance :
15pF
Operating Supply Voltage :
3.3V
6-SMD, No Lead
Number of Pins :
6 Weeks
Mount :
Surface Mount
Weight :
186.029571mg
Height :
1.8034mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Datasheets
511ABA74M2500AAG
Skyworks Solutions, Inc. 511ABA74M2500AAG
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD