5.0SMLJ78CA-TP
Mfr.Part #
5.0SMLJ78CA-TP
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Stock
9
In Stock :
9
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reverse Test Voltage :
78V
Terminal Position :
Dual
Bidirectional Channels :
1
Polarity :
Bidirectional
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
39.7A
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V
Power Dissipation-Max :
6.5W
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
JESD-609 Code :
e3
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
5000W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V
Breakdown Voltage :
91.25V