5.0SMLJ78A-TP
Mfr.Part #
5.0SMLJ78A-TP
Description
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
78V
Reverse Test Voltage :
78V
Breakdown Voltage :
91.25V
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
5000W
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
126V
Power Dissipation-Max :
6.5W
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
39.7A
yes
Number of Elements :
Voltage - Breakdown (Min) :
86.7V