5.0SMLJ70A-TP
Mfr.Part #
5.0SMLJ70A-TP
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AB
Voltage - Breakdown (Min) :
77.8V
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
5000W
Reverse Test Voltage :
70V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
44.3A
Breakdown Voltage :
81.1V
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
DO-214AB, SMC
Number of Elements :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
70V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
113V
Power Dissipation-Max :
6.5W