5.0SMLJ64A-TP
Mfr.Part #
5.0SMLJ64A-TP
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AB
Breakdown Voltage :
74.85V
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
5000W
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
48.6A
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
1 (Unlimited)
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
103V
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
12 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Reverse Test Voltage :
64V
Polarity :
Unidirectional
Power Dissipation-Max :
6.5W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
64V
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V