5.0SMLJ58A-TP
Mfr.Part #
5.0SMLJ58A-TP
Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Clamping Voltage-Max :
93.6V
Power Dissipation-Max :
6.5W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
Reverse Test Voltage :
58V
Breakdown Voltage :
67.8V
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
53.5A
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
5000W