5.0SMLJ54A-TP
Mfr.Part #
5.0SMLJ54A-TP
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AB
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
57.5A
Power Dissipation-Max :
6.5W
Reverse Test Voltage :
54V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V
Breakdown Voltage :
63.15V
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
JESD-609 Code :
e3
Dual
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY, PRSM-MIN
Number of Elements :
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
5000W
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW