5.0SMLJ45A-TP
Mfr.Part #
5.0SMLJ45A-TP
Description
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AB
Polarity :
Unidirectional
Breakdown Voltage :
52.65V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
72.7V
Number of Terminations :
2
Clamping Voltage-Max :
72.7V
ECCN Code :
EAR99
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Terminal Form :
C BEND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
5000W
Reverse Test Voltage :
45V
Unidirectional Channels :
1
Power Dissipation-Max :
6.5W