5.0SMLJ43A-TP
Mfr.Part #
5.0SMLJ43A-TP
Description
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AB
Voltage - Breakdown (Min) :
47.8V
Breakdown Voltage :
50.3V
12 Weeks
Number of Elements :
Reverse Test Voltage :
43V
Power Dissipation-Max :
6.5W
5μA
Clamping Voltage-Max :
69.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
72.1A
JESD-609 Code :
e3
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
5000W
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V