5.0SMLJ28A-TP
Mfr.Part #
5.0SMLJ28A-TP
Description
TVS DIODE 28VWM 45.4VC DO214AB
Reverse Test Voltage :
28V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
45.4V
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
5000W
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
110A
Power Dissipation-Max :
6.5W
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Breakdown Voltage :
32.75V
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Zener
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Polarity :
Unidirectional
Voltage - Breakdown (Min) :
31.1V
Unidirectional Channels :
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW