5.0SMLJ22CA-TP
Mfr.Part #
5.0SMLJ22CA-TP
Description
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AB
Zener
JESD-609 Code :
e3
12 Weeks
Clamping Voltage-Max :
35.5V
Reverse Test Voltage :
22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
260
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Power Dissipation-Max :
6.5W
Polarity :
Bidirectional
Bidirectional Channels :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Non-rep Peak Rev Power Dis-Max :
5000W
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
141A
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Packaging :
Cut Tape (CT)
Breakdown Voltage :
25.65V