4N25-500E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4N25-500E
Manufacturer
Broadcom
Package / Case
6-SMD, Gull Wing
Datasheet
Download
Description
OPTOISO 2.5KV TRANS W/BASE 6SMD
Stock
738
In Stock :
738
Manufacturer :
Broadcom
Product Category :
Optoisolators - Transistor, Photovoltaic Output
Max Power Dissipation :
250mW
Mount :
Surface Mount
Forward Current :
80mA
Additional Feature :
UL RECOGNIZED
Max Collector Current :
100mA
Lead Free :
Lead Free
Configuration :
Single
Dark Current-Max :
50nA
Output Voltage :
30V
Output Type :
Transistor with Base
Rise / Fall Time (Typ) :
3μs 3μs
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Output Current :
100mA
Max Input Current :
80mA
Collector Emitter Voltage (VCEO) :
30V
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
6-SMD, Gull Wing
Output Current per Channel :
100mA
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Input Type :
DC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Dissipation :
250mW
Max Output Voltage :
30V
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
1.2V
Optoelectronic Device Type :
TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER
Collector Emitter Saturation Voltage :
500mV
Input Current :
10mA
ECCN Code :
EAR99
Current Transfer Ratio :
20%
Mounting Type :
Surface Mount
Current Transfer Ratio (Min) :
20% @ 10mA
Reverse Breakdown Voltage :
6V