4MA250000Z4BACTGI
Mfr.Part #
4MA250000Z4BACTGI
Package / Case
SMD/SMT
Description
MEMS OSC XO 250.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Max Operating Temperature :
85°C
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
6
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Supply Voltage :
2.625V
Number of Pins :
6
Packaging :
Bulk
Frequency :
250MHz
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 0.85mm
Package / Case :
SMD/SMT
Min Operating Temperature :
-40°C
Width :
3.2mm
Published :
Pbfree Code :
yes
Supply Voltage :
2.5V
Mount :
Surface Mount
Oscillator Type :
LVDS
Operating Frequency :
250MHz
Max Supply Current :
95mA
Length :
5mm
Min Supply Voltage :
2.375V
Thickness :
900μm
HTS Code :
Lead Free :
Lead Free
Height :
838.2μm
Operating Supply Voltage :
2.5V