4MA250000Z4AACTGI
Mfr.Part #
4MA250000Z4AACTGI
Package / Case
SMD/SMT
Description
MEMS OSC XO 250.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Number of Terminations :
6
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
5mm
Operating Supply Voltage :
3.3V
Operating Frequency :
250MHz
Height :
838.2μm
Oscillator Type :
LVDS
Min Operating Temperature :
-40°C
Min Supply Voltage :
2.97V
Max Operating Temperature :
85°C
Number of Pins :
6
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION
Max Supply Voltage :
3.63V
Lead Free :
Lead Free
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 0.85mm
Frequency :
250MHz
Thickness :
900μm
Packaging :
Bulk
Published :
HTS Code :
Package / Case :
SMD/SMT
Width :
3.2mm
Max Supply Current :
95mA
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Supply Voltage :
3.3V