4MA250000Z3AACTGI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4MA250000Z3AACTGI
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
SMD/SMT
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 250.0000MHZ LVPECL
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Operating Frequency :
250MHz
Operating Supply Voltage :
3.3V
Max Operating Temperature :
85°C
Length :
5mm
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 0.85mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Load Capacitance :
2pF
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-40°C
Thickness :
900μm
Max Supply Current :
100mA
Oscillator Type :
LVPECL
HTS Code :
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION
Published :
Width :
3.2mm
Frequency :
250MHz
Number of Pins :
6
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
6
Frequency Stability :
50 PPM
Lead Free :
Lead Free
Height :
838.2μm
Supply Voltage :
3.3V