4GADUD5300AA3J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4GADUD5300AA3J
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Not Required
Datasheet
Download
Description
30 UF VDCV
Stock
514
In Stock :
514
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Unclassified
Lead Diameter (nom) :
1.2(mm)
Product Status :
Active
Seated Plane Height :
Not Required(mm)
Product Depth (mm) :
Not Required(mm)
Product Diameter (mm) :
29(MAX)(mm)
Temp Coeff (Dielectric) :
PP
EU RoHS :
Compliant
Package / Case :
Not Required
ECCN (US) :
EAR99
Subcategory :
Capacitors
Voltage :
250VDC/160VAC
Mounting Style :
Through Hole
Product Height (mm) :
Tolerance (+ or -) :
5%
Package :
Box
HTS :
Operating Temp Range :
-40C to 85C
Series :
Termination Style :
Axial
Capacitance :
30000000PF(pF)
Product Length (mm) :
58(mm)
Failure Rate :
Type :
Snubber
Product Type :
Film Capacitors
Datasheets
4GADUD5300AA3J
Introducing Unclassified KEMET 4GADUD5300AA3J from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Not Required, Voltage:250VDC/160VAC, Type:Snubber, 4GADUD5300AA3J pinout, 4GADUD5300AA3J datasheet PDF, 4GADUD5300AA3J amp .Beyond Unclassified KEMET 4GADUD5300AA3J ,we also offer 5801925, F-631, 47480-0001, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.