4609AB51K04800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4609AB51K04800
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Description
GK NICU NRS PU V0 DSH
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Width :
0.402 10.20mm
Length :
48.000 121.92cm
Series :
51K
Thickness :
4.572mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Shape :
D-Shape
Height :
0.181 4.60mm
Storage/Refrigeration Temperature :
73°F 23°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
3 Weeks
Shelf Life :
12 Months
Material :
Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
Type :
Fabric Over Foam
Datasheets
4609AB51K04800
Fabric Over Foam 0.402 10.20mm 48.000 121.92cm 0.181 4.60mm 51K Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU) 4.572mm D-Shape
4609AB51K04800 Overview
4609AB51K04800 Features
Fabric Over Foam
51K series
4609AB51K04800 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI
4609AB51K04800 RFI and EMI Contacts applications.
  • Secure Payment
  • Home and Security
  • Health and Fitness
  • Industrial Logger
  • LED Lighting
  • Utility Energy
  • Smart Energy
  • Thermostats
  • Smart Meters
  • Digital Remote
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    SPRING FINGER 1.2H
  • Harwin
    RFI SHIELD CLIP MINI TIN SMD
  • Harwin
    SMT RFI CLIP 1900/TR (T&R)
    RFI SHIELD CLIP MICRO TIN SMD
    PRE-LOADED SPRING FINGER 2.15MM