460-BE-9F25F
- Mfr.Part #
- 460-BE-9F25F
- Manufacturer
- CnC Tech
- Description
- CONN DSUB ADAPTER DB25F DB9F
- Manufacturer :
- CnC Tech
- Product Category :
- D-Sub, D-Shaped Connector Adapters
- Factory Lead Time :
- 18 Weeks
- RoHS Status :
- ROHS3 Compliant
- Convert To (Adapter End) :
- D-Sub, 25 Pin Female
- Convert From (Adapter End) :
- D-Sub, 9 Pin Female
- Connector Style :
- Serial-Null Modem
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 1 (Unlimited)
- Includes :
- 5 pcs - 1 Connector, 4 Thumbscrews
- Mount :
- Free Hanging
- Housing Color :
- Beige
- Number of Rows :
- 2
- Datasheets
- 460-BE-9F25F
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| 460-004 | CnC Tech | 450 | OSCOPE P X1/X10 6/100MHZ 1M/10M |
| 460-060 | CnC Tech | 4,800 | LED NYLON MOUNTING PAD |
| 460-070 | CnC Tech | 2,105 | MNTG PAD NYL |
| 460-080 | CnC Tech | 3,778 | MNTG PAD NYL |
| 460-10-202-00-001000 | CnC Tech | 28,228 | CONN HDR SLOT 2POS GOLD |
| 460-10-204-00-001000 | CnC Tech | 44,458 | CONN HDR SLOT 4POS GOLD |
| 460-10-204-00-001101 | CnC Tech | 20,389 | CONN HDR STRIP SLOT 4POS GOLD |
| 460-10-206-00-001000 | CnC Tech | 26,222 | CONN HDR SLOT 6POS GOLD |
| 460-10-206-00-001101 | CnC Tech | 19,333 | CONN HDR STRIP SLOT 6POS GOLD |
| 460-10-208-00-001000 | CnC Tech | 15,665 | CONN HDR SLOT 8POS GOLD |
| 460-10-208-00-001101 | CnC Tech | 5,320 | CONN HDR STRIP SLOT 8POS GOLD |
| 460-10-210-00-001000 | CnC Tech | 5,905 | CONN HDR SLOT 10POS GOLD |
| 460-10-210-00-001101 | CnC Tech | 21,431 | CONN HDR STRIP SLOT 10POS GOLD |
| 460-10-212-00-001000 | CnC Tech | 34,153 | CONN HDR SLOT 12POS GOLD |