445I23E25M00000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
445I23E25M00000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 20PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Series :
445
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Frequency :
25MHz
Drive Level :
10 µW
Frequency Stability :
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
RoHS Compliant
Additional Feature :
AT CUT; TR, 7 INCH
Operating Mode :
Fundamental
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Frequency :
25MHz
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Load Capacitance :
20pF