42KEHD10ABSDHM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
42KEHD10ABSDHM
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
KEH 42A 2S SP DELTA BS 440 VAC
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Frequency - Operating :
50 ~ 60Hz
Current :
42 A
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Voltage - Rated DC :
Configuration :
Two Stage
Termination Style :
Terminal Block
Series :
KEH-BS
Approval Agency :
CSA, UL
Voltage - Rated AC :
440V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Inductance :
Mounting Type :
Chassis Mount
Product Status :
Active
Package :
Box
Datasheets
42KEHD10ABSDHM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH