4215AB51H01800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4215AB51H01800
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Description
GK NICU PTAFG PU V0 REC
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Height :
0.039 1.00mm
Factory Lead Time :
3 Weeks
Type :
Fabric Over Foam
Storage/Refrigeration Temperature :
73°F 23°C
Width :
0.276 7.00mm
Length :
18.000 457.20mm
Published :
Series :
51H
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shelf Life :
12 Months
Material :
Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Thickness :
1.016mm
Shape :
Rectangle
Datasheets
4215AB51H01800
Fabric Over Foam 0.276 7.00mm 18.000 457.20mm 0.039 1.00mm 51H Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU) 1.016mm Rectangle
4215AB51H01800 Overview
4215AB51H01800 Features
Fabric Over Foam
51H series
4215AB51H01800 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI
4215AB51H01800 RFI and EMI Contacts applications.
  • Internet of Things
  • Secure Payment
  • Home and Security
  • Health and Fitness
  • Industrial Logger
  • LED Lighting
  • Utility Energy
  • Smart Energy
  • Thermostats
  • Smart Meters
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    SPRING FINGER 1.2H
  • Harwin
    RFI SHIELD CLIP MINI TIN SMD
  • Harwin
    SMT RFI CLIP 1900/TR (T&R)
    RFI SHIELD CLIP MICRO TIN SMD
    PRE-LOADED SPRING FINGER 2.15MM