3M AB5030 CIRCLE-1.750"-100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
3M AB5030 CIRCLE-1.750"-100
Manufacturer
3M
Description
RF EMI ABSORBING SHEET 1.75"
Manufacturer :
3M
Product Category :
RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Width :
1.750 44.45mm
Material :
Polymer Resin, Metal Flakes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Type :
Absorbing Sheet
Shape :
Circular
Factory Lead Time :
3 Weeks
Thickness - Overall :
0.012 0.30mm
Series :
AB5000
RoHS Status :
RoHS Compliant
Adhesive :
Non-Conductive, Single Sided
Operating Temperature :
-25°C~85°C
1.750 44.45mm AB5000 Absorbing Sheet 0.012 0.30mm Circular Non-Conductive, Single Sided Polymer Resin, Metal Flakes -25°C~85°C