3KASMC14AHE3/57T
Mfr.Part #
3KASMC14AHE3/57T
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO214AB
Clamping Voltage :
23.2V
Peak Pulse Current :
129A
Voltage - Breakdown (Min) :
15.6V
Power - Peak Pulse :
3000W 3kW
Leakage Current :
1μA
DO-214AB, SMC
Radiation Hardening :
1 (Unlimited)
Test Current :
1mA
Operating Supply Voltage :
14V
Composition :
Operating Temperature :
-65°C~185°C TJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
129A
Max Surge Current :
200A
Breakdown Voltage :
15.6V
Max Operating Temperature :
185°C
Reverse Standoff Voltage :
14V
Max Reverse Leakage Current :
1μA
Peak Pulse Power :
3kW
Base Part Number :
3KASMC
Direction :
Unidirectional
Reverse Breakdown Voltage :
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
23.2V
Published :
Number of Unidirectional Channels :
Min Operating Temperature :
-65°C