3621D222KT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
3621D222KT
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2MH 130MA 10 OHM SMD
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
1.5MHz
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.295Lx0.295W 7.50mmx7.50mm
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Q @ Freq :
29 @ 252kHz
Shielding :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Rated Current-Max :
0.13A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Material - Core :
Ferrite
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Type :
Wirewound
Number of Terminations :
2
Quality Factor-Min (at L-nom) :
29
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Height Seated (Max) :
0.209 5.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
RoHS Compliant
Current Rating (Amps) :
130mA
ECCN Code :
EAR99
Inductance :
2.2mH
Series :
3621, Sigma Inductors
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Resistance (DCR) :
10Ohm Max
Surface Mount :
yes
Number of Functions :
1
Factory Lead Time :
28 Weeks
Datasheets
3621D222KT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD