3560-16SR(32)
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
3560-16SR(32)
Manufacturer
Hirose
Description
CONN RECEPTACLE 16 POS REV SMD
Manufacturer :
Hirose
Product Category :
Pluggable Connector Assemblies
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
3560-16SR(32)
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Molex
    CONN SATA PLUG 7POS SLD R/A SMD
  • Amphenol Communications Solutions
    CONN SFP RCPT 20POS SLD R/A SMD
  • Molex
    CONN SATA HEADER 7POS SLD SMD