3530N471J602LE
Mfr.Part #
3530N471J602LE
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
Radial
Description
CAP CER 470PF 6KV C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Bulk
Lead Style :
Straight
Size / Dimension :
0.500Lx0.350W 12.70mmx8.89mm
Tolerance :
±5%
Capacitance :
470pF
Feature :
High Voltage
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.575 14.60mm
Lead Spacing :
0.380 9.65mm
Package / Case :
Radial
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Mounting Type :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
3530N471J602LE
Knowles Precision 3530N471J602LE
470pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.500Lx0.350W 12.70mmx8.89mm -55°C~125°C High Voltage Through Hole Radial
3530N471J602LE Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.500Lx0.350W 12.70mmx8.89mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
3530N471J602LE Features
a size/dimension of 0.500Lx0.350W 12.70mmx8.89mm