3530N331J103LE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
3530N331J103LE
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 330PF 10KV C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
0.380 9.65mm
Height Seated (Max) :
0.575 14.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.500Lx0.350W 12.70mmx8.89mm
Lead Style :
Straight
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
13 Weeks
Feature :
High Voltage
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
330pF
Voltage - Rated :
10000V 10kV
Package / Case :
Radial
Datasheets
3530N331J103LE
Knowles Precision 3530N331J103LE
330pF 10000V 10kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.500Lx0.350W 12.70mmx8.89mm -55°C~125°C High Voltage Through Hole Radial
3530N331J103LE Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.500Lx0.350W 12.70mmx8.89mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
3530N331J103LE Features
a size/dimension of 0.500Lx0.350W 12.70mmx8.89mm