352275RFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
352275RFT
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 75 OHM 1% 3W 2512
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Series :
3522, CGS
Number of Terminations :
2
Published :
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.250Lx0.126W 6.35mmx3.20mm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power (Watts) :
3W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance :
75Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Automotive AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thick Film
Factory Lead Time :
19 Weeks
Datasheets
352275RFT
TE Connectivity AMP Connectors 352275RFT
3522, CGS Series, Thick Film, 75Ohm, 3W, ±1%, -55°C~155°C